Z wizytą u Pana Kleksa

Wyjazd szkolny -Akademia Pana Kleksa

Do wyjątkowego spotkania z Panem Kleksem doszło w dniu 24 września 2022 roku w Teatrze „Miniatura” w Gdańsku. Mieliśmy okazję obejrzeć musical pt. „Akademia Pana Kleksa”, podczas którego poznaliśmy przygody Adasia i jego kolegów w przedziwnej szkole niezwykłego profesora.
Główny bohater Adaś Niezgódka, szukając guzika został wciągnięty do magicznego świata baśni i marzeń. Tam, gdzie „wszystko jest możliwe”, niezwykle barwnie ubrany Pan Kleks prowadził swoich uczniów po świecie WYOBRAŹNI. Z wielkim zainteresowaniem oglądaliśmy przygody Adasia – jego spacer po krainie bajek, wizytę u golarza Filipa, czy spotkanie z chłopcem-lalką Alojzym. Niezwykle tajemnicza i zaskakująca była również historia szpaka Mateusza, który, jak się okazało był księciem zamienionym w szpaka. Historia Adasia uczy nas, że każdy z nas ma prawo do tego, aby być sobą.
Zachwycaliśmy się również niesamowitym wykonaniem utworów, które znamy z ekranizacji „Akademii Pana Kleksa” – „Witajcie w naszej bajce”, „ Z pamiętnika młodego zielarza”, „Na Wyspach Bergamutach”, czy „Meluzyna”.
Spektakl ten miał dla nas szczególne znaczenie ponieważ wśród aktorów znalazła się córka pani Eweliny – Nadia Wicenbach, z którą wielokrotnie spotykaliśmy się, gdy uczęszczaliśmy do przedszkola. Nadia wcieliła się w postacie trzech bohaterów: Dziewczynki z zapałkami, Wilka i jednego z uczniów akademii. Jej profesjonalna gra aktorska, przepięknie zaśpiewane piosenki oraz taniec zrobiły na nas niesamowite wrażenie. Gratulujemy!!!
Po spektaklu rzeczywiście spotkaliśmy się z Panem Kleksem, Adasiem i Dziewczynką z zapałkami i mogliśmy zrobić pamiątkowe zdjęcie.

Wyjazd szkolny -Akademia Pana Kleksa