Niezwykłe lekcje na zamku w Malborku

Lekcja na zamku w Malborku

Korzystając ze sprzyjającej jesiennej aury, uczniowie klas: 4, 5 i 6 udali się do Muzeum Zamkowego w Malborku, gdzie uczestniczyli w lekcjach muzealnych, które odbyły się w zamkowych komnatach.
Zajęcia dla klasa IV dotyczyły dziejów Zakonu Krzyżackiego i uzbrojenia wojskowego na przestrzeni wieków. Uczniowie dowiedzieli się, jak wyglądało życie codzienne Krzyżaka na zamku. Prócz tego każdy uczeń mógł przymierzyć lub potrzymać w dłoni rekwizyt odnoszący się do stroju lub uzbrojenia rycerza zakonnego.
Uczniowie klas: V i VI poznali dziedzictwo średniowiecznej kultury, analizując sposoby i techniki dawnego budownictwa. Zdobyli wiedzę o stylu gotyckim w architekturze poprzez analizę konstrukcji budowli, sklepienia krzyżowo-żebrowego oraz detalu architektonicznego. Zadaniem uczniów było odnajdywanie elementów gotyckich na terenie zamku oraz ich interpretacja.
Uczniowie wrócili w znakomitych nastrojach, jednak z dozą niedosytu. Wyrazili szczerą chęć ponownej wizyty w gościnnych murach Muzeum Zamkowego w Malborku.

...
Kontakt
Szkoła Podstawowa im. Ireny Sendlerowej w Małej Słońcy
  • Mała Słońca; ul. Długa 1
  • + 58 536 85 60
  • kontakt@spmalaslonca.pl