Nasi pierwszoklasiści są już pełnoprawnymi uczniami. W dniu 16 listopada odbyło się pasowanie na ucznia. To wydarzenie zawsze wzbudza wiele emocji wśród uczniów, nauczycieli, a także rodziców. Tak było i tym razem.

Wszystkich zgromadzonych powitał Dyrektor Szkoły Pan Marceli Kwiatek oraz prowadząca uroczystość Pani Danuta Wrzałkowska i zachęciła do obejrzenia części artystycznej w wykonaniu uczniów klasy I.

Dzieci zaskoczyły wszystkich, pięknie prezentując się w tańcu poloneza, co sprawiło, że chyba nie jednemu rodzicowi zakręciła się łza wzruszenia w oku…. Następnie każdy pierwszaczek przedstawił się i powiedział kilka słów o sobie w formie zabawnego wierszyka. Nie zabrakło również wesołych piosenek. Dzieci popisały się także posiadaną wiedzą na temat szkoły, przyrody i ruchu ulicznego.

Po części artystycznej pierwszoklasistom złożyła życzenia uczennica klasy IV Sandra Arendt, po czym nastąpiło uroczyste ślubowanie.

Uczniowie podnieśli dwa palce prawej ręki i ślubowali:

                                            

                                  „Ślubuję być dobrym Polakiem,

        dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły.

                 Będę uczyć się w szkole jak kochać Ojczyznę,

                                   jak dla niej pracować kiedy urosnę.

 Będę się starał swym zachowaniem,

             sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.”

 

Po ślubowaniu Pan Dyrektor dokonał uroczystego pasowania dzieci na uczniów naszej szkoły, poprzez symboliczne dotknięcie lewego ramienia ołówkiem, czemu towarzyszyły słowa: „Pasuję Ciebie na ucznia klasy pierwszej naszej szkoły”. Następnie uczniowie odciskali swój palec na pamiątkowym akcie pasowania na ucznia. Na koniec pierwszoklasiści otrzymali upominki od rodziców, a w klasie czekał na nie słodki poczęstunek 🙂

...
Kontakt
Szkoła Podstawowa im. Ireny Sendlerowej w Małej Słońcy
  • Mała Słońca; ul. Długa 1
  • + 58 536 85 60
  • kontakt@spmalaslonca.pl