Pasowanie na ucznia, to jeden z najważniejszych i niezapomnianych dni przeżytych w szkole. 18 października 2019 r. uczniowie klas pierwszych złożyli ślubowanie i oficjalnie zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej. Zanim nastąpił ten ważny w życiu każdego ucznia moment, dzieci z klasy I zaprezentowały swoje umiejętności w programie artystycznym, który przygotowała z uczniami ich wychowawczyni pani Aleksandra Sima. Dyrektor Szkoły pan Marceli Kwiatek dokonał ceremonii pasowania dotykając ramię każdego ucznia dużym ołówkiem i wypowiadając słowa: „Pasuję Cię na ucznia klasy pierwszej Szkoły Podstawowej imienia Ireny Sendlerowej w Małej Słońcy”. Następnie każdy uczeń odcisnął swój palec na pamiątkowym Akcie Pasowania. Z okazji tej uroczystości dzieci otrzymały również upominki, przygotowane przez rodziców.