Huczny XVIII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Małej Słońcy

Zebrana kwota jest imponująca i rekordowa – 13 tys. 598 zł !

            W Małej Słońcy Finał WOŚP odbył się już po raz 18-sty. Jak na porządną osiemnastkę przystało nie zabrakło dobrej zabawy, muzyki i oczywiście naszych wspaniałych gości. Imprezę uświetniły dodatkowo panie: Janina Zgrzembska, córka patronki naszej szkoły Ireny Sendlerowej i jej serdeczna przyjaciółka pani Katarzyna Ludwiniak. Panie te przyjechały do nas z Warszawy, aby wręczyć medal głównej prowadzącej od 18 lat WOŚP w Małej Słońcy pani Wandzie Chroboczek. Medal ten otrzymują „Ludzie czyniący dobro”, a wyróżnione nim osoby to między innymi pani Maria Kaczyńska i pan Jurek Owsiak. Jest nam niezmiernie miło, że pani Wanda Chroboczek została w ten sposób uhonorowana, bo uważamy, że w pełni na to zasługuje.

           Podczas imprezy mieliśmy okazję podziwiać piękne występy uczniów oraz absolwentów SP w Małej Słońcy. Wspaniałe Jasełka w wykonaniu klasy III, którą przygotowała wychowawczyni pani Magdalena Aszyk zachwyciły i wzruszyły publiczność. Dziewczynki z klasy I ślicznie śpiewały i tańczyły zachęcając widzów do poruszania się wspólnie z nimi w rytm muzyki. Do występu przygotowała je wychowawczyni pani Aleksandra Sima. Zdolności taneczne zaprezentowali uczniowie z klasy IV i VI, którzy wcześniej wytrwale ćwiczyli układy pod bacznym okiem pani Marii Sinkiewicz. Swoim talentem wokalno – instrumentalnym po raz kolejny zachwyciło wszystkich rodzeństwo: Nikola i Jakub Wiśniewscy. Gościnnie zawitał do nas pan K. Elszowski wraz z kolegą prezentując piękny występ instrumentalno – wokalny.

        Atmosfera podczas licytacji jak zawsze była niesamowita. Najwyższą cenę osiągnął kubek orkiestrowy, wylicytowany przez panią Szlachtę za kwotę 300 zł oraz tort zakupiony przez panią T. Makowską również za kwotę 300 zł. Piłkę z autografem brazylijskiego siatkarza wylicytował pan K. Chroboczek za 200 zł. Piękny obraz wykonany przez żonę naszego stażysty pana Mateusza, nawiązujący do „Solidarności” zakupiła pani Olszewska, przewodnicząca NSZZ „Solidarność” w Tczewie za kwotę 200 zł. Przepiękny świecznik wykonany przez pana Manikowskiego, dziadka naszego ucznia Piotrka Obremskiego osiągnął cenę 80 zł. Został on zakupiony przez panią Chruściel. Kubki orkiestrowe w większości osiągały cenę 150 zł. Wylicytowali je między innymi państwo Wiśniewscy, państwo Loduchowscy, pan Jurczyński, pani Jasińska, Agnieszka i Zosia Kulwińskie. Wysoką cenę osiągnęły także ręczniki plażowe. Wylicytowali je: pan Sima za kwotę 220 zł i pan Kobiera za 200 zł. Inne gadżety i przedmioty licytacyjne osiągały też zawrotne ceny. Przedmioty te pozyskane zostały od wielu ofiarodawców mdz. in. od firmy „ROLMAX” z Wielkiej Słońcy, „DARMOT” z Tczewa, od przyjaciół szkoły oraz uczniów i rodziców z SP w Małej Słońcy, nie zabrakło też prac wykonanych przez uczniów, tym razem w postaci klasowych tablo.

        Pieniądze do puszek zbierało 15 wolontariuszy, którzy wykazali się dużą determinacją i poświęceniem. Byli to uczniowie oraz absolwenci z SP w Małej Słońcy: N. Wiśniewska, J. Wiśniewski, A. Domke, A. Rewers, W. Maza, M. Jasińska, D. Loduchowska, Z. Ellert, K. Błeński, J. Guz, F. Gralla, M. Szella, P. Makowski, A. Masa, a także pani W. Chroboczek. Ogólnie do puszek zebrano kwotę 5 tys. 380 zł !

       Imprezę finałową kończył słodki poczęstunek dla wszystkich uczestników. Wspaniałe ciasta upieczone przez kochane mamy i panie z KGW Mała Słońca wszystkim jak zwykle bardzo smakowały.

        W organizację imprezy bardzo aktywnie włączyły się panie: H. i E. Janoszczyk, A. Jurczyńska, A. Templer, N. Bielecka oraz panie, które upiekły ciasta. Dekoracje wykonały panie: K. Kulwińska i M. Sinkiewicz. Całościową organizacją imprezy zajęły się: W. Chroboczek, M. Masa, A. Balcerzak – Cheda, M. Aszyk.

        Wszystkim osobom, które włączyły się w przygotowanie i przeprowadzenie XXVIII finału WOŚP organizatorzy składają serdeczne podziękowania. To dzięki Wam o finałach WOŚP w Małej Słońcy głośno jest w całym powiecie.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                            

...
Kontakt
Szkoła Podstawowa im. Ireny Sendlerowej w Małej Słońcy
  • Mała Słońca; ul. Długa 1
  • + 58 536 85 60
  • kontakt@spmalaslonca.pl