Spektakl pt.: “Jak Felek uzależnienia przezwyciężył”

8 listopada gościliśmy w naszej szkole aktorów z Teatru Profilaktycznego Edukacja i Animacja “MAGIK” z Białegostoku z przedstawieniem pt.: ” Jak Felek uzależnienia przezwyciężył”, przeznaczonego dla dzieci z młodszych grup wiekowych.

Spotkanie z teatrem ma na celu uwrażliwienie dzieci na zagrożenia płynące ze świata wirtualnego oraz pokazanie skutków nadmiernego korzystania z Internetu i prowadzenia nie zdrowego stylu życia.

Główny bohater Felek boryka się z problemem zbyt długiego siedzenia przy komputerze i objadania się niezdrową żywnością. Przez to popada w poważne problemy zdrowotne, staje się otyły, psuje mu się wzrok, a przez swoje nieznośne zachowanie traci przyjaciół. Na szczęście szybko zrozumiał swoje błędy i zmienił swój tryb życia. Zaczął aktywnie uprawiać sport, zdrowo się odżywiać i odzyskał przyjaciół.

Przesłaniem przedstawienia jest to, że wszelkie nowinki techniczne, rozwój Internetu przynosi wiele korzyści, ale należy korzystać z tego z umiarem!