Wycieczka do Łapina

Wakacje rozpoczęliśmy fantastycznie!!!

W środę 28 czerwca, pojechaliśmy do Łapina na Kaszubach. Tam czekały na nas drezyny, którymi po krótkim przeszkoleniu z techniki hamowania, wybraliśmy się malowniczą trasą wzdłuż rzeki Raduni. Po drodze mijaliśmy zbiorniki wodne, podziwialiśmy łąki, lasy i pola oraz zwiedziliśmy elektrownię wodną i jaz na Raduni. Droga powrotna wymagała od nas nie lada wysiłku, ponieważ biegła pod górkę – była sprawdzianem naszej kondycji.

Po powrocie na stację czekał nas egzamin na drezynowe prawo jazdy. Oj, nie było łatwo…., ale ostatecznie każdy z nas otrzymał uprawnienia kat. B.

Kolejną atrakcją było zwiedzanie Starej Papierni, gdzie obejrzeliśmy wystawę pt. „PRL z piwnic i strychów”. Podziwialiśmy też kolekcję polskich aut i motocykli oraz wzięliśmy udział w projekcji filmu pt. „Historia Starej Papierni filmem opowiedziana”. Potem wzięliśmy udział w warsztatach papierniczych.

Na zakończenie zwiedzania i drezynowania, po trudach dnia odpoczęliśmy przy ognisku i piekliśmy kiełbaski. Było smacznie.

 

Wycieczka była nagrodą za zdobycie przez Zosię Kulwińska I miejsca w konkursie plastycznym pt. „Przedwojenna Kolej na Pomorzu”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kontakt
Szkoła Podstawowa im. Ireny Sendlerowej w Małej Słońcy
  • Mała Słońca; ul. Długa 1
  • + 58 536 85 60
  • kontakt@spmalaslonca.pl