laptop dla ucznia
Pytania i odpowiedzi laptop dla ucznia
17 października 2023
Mobilne planetarium
Mobilne Planetarium w naszej szkole – seanse edukacyjne
23 października 2023
laptop dla ucznia
Pytania i odpowiedzi laptop dla ucznia
17 października 2023
Mobilne planetarium
Mobilne Planetarium w naszej szkole – seanse edukacyjne
23 października 2023

Na urodzinach u Józefa Rufina Wybickiego – relacja z wydarzenia

Na urodzinach u Józefa Rufina Wybickiego

Na urodzinach u Józefa Rufina Wybickiego

29 września 2023 r. razem z Zespołem Szkół w Subkowach i Zespołem Kształcenia Podstawowego i Przedszkolnego w Małej Słońcy, świętowaliśmy 276. urodziny Józefa Wybickiego – twórcy hymnu państwowego i patrona głównej ulicy przebiegającej przez Subkowy.

Tegoroczne obchody wydarzenia pod nazwą „Na Urodzinach u Józefa Rufina Wybickiego” rozpoczęliśmy „Maratonem Patriotycznym” złożonym z trzech konkursów – prezentacji stroju z epoki, quizu przeprowadzonego przez aplikację Kahoot z wiedzą o Józefie Wybickim oraz części sprawnościowej „Kula na froncie”. Świętowanie w Domu Kultury zakończyliśmy prezentacją filmu „Dzieje hymnu polskiego” oraz żywą lekcją historii poprowadzoną przez Dominika Szupryczyńskiego, nauczyciela historii.

Punktem kulminacyjnym dnia był „Marsz Chwały”, czyli uroczysta defilada ulicą Józefa Wybickiego począwszy od placu przed budynkiem Szkoły Podstawowej od strony ulicy Zamkowej, skończywszy na terenie amfiteatru, gdzie uczciliśmy pamięć solenizanta odśpiewaniem Hymnu Państwowego. Nastąpiła wówczas część oficjalna, przywitanie wszystkich uczestników i ogłoszenie wyników konkursów.

W pierwszej kolejności ogłoszone zostały wyniki konkursu „Portret Józefa Wybickiego” skierowanego do najmłodszych – przedszkoli, zerówek i klas I-III naszej gminy. Jury w składzie: Alicja Brzozowska, Zuzanna Stanecka – Domachowska i Marta Rocławska wyłoniło następujących zwycięzców:

  • I miejsce: Jacek Habas
  • II miejsce: Kinga Guz
  • III miejsce: Mikołaj Kołodziej

Przyznano także cztery wyróżnienia, które otrzymali:

  • Igor Gal
  • Antoni Lisewski
  • Maria Lewińska
  • Zofia Konopka.

Następnie przyszedł czas na nagrodzenie uczestników „Maratonu Patriotycznego”. Komisja w składzie: Dorota Nawój, Dominik Szupryczyński, Marta Rocławska przyznała nagrody w następującym porządku:

  • I miejsce: klasa V A z Zespołu Szkół w Subkowach
  • II miejsce: klasa IV A z Zespołu Szkół w Subkowach
  • III miejsce: klasa V z Zespołu Kształcenia Podstawowego i Przedszkolnego w Małej Słońcy.

Nagrody otrzymane z rąk wójta Mirosława Murzydły ufundowane zostały przez sponsora głównego wydarzenia, Operatora Systemów Gazociągowych GAZ-SYSTEM S.A.

Po części oficjalnej wszyscy uczestnicy wydarzenia „Na urodzinach u Józefa Rufina Wybickiego” zaproszeni zostali do urodzinowej uczty i skosztowania tortu.

Dziękujemy za liczne zgłoszenia w obu konkursach oraz wspólne obchody urodzin Józefa Wybickiego! Szczególne podziękowania kierujemy do Dominika Szupryczyńskiego, Alicji Brzozowskiej i Damiana Ostrowskiego, za wsparcie merytoryczne i techniczne wydarzenia.

Sponsor Główny Wydarzenia:
Operator Systemów Gazociągowych GAZ-SYSTEM S.A.