20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. W tym roku mija dokładnie 30 lat od uchwalenia najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych. Kolor niebieski jest symbolem solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, również tymi, których prawa nie są przestrzegane.

W ramach obchodów Dnia Praw Dziecka w naszej szkole, we wszystkich klasach zostały przeprowadzone zajęcia według scenariuszy Unicef. 20 listopada wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły ubrali się na niebiesko. W szkole odbyły się dwa apele, podczas których prowadzący je nauczyciele i uczniowie z Samorządu Uczniowskiego opowiadali o tym jak ważnym dniem jest Dzień Praw Dziecka oraz Konwencja o Prawach Dziecka i przedstawili prawa dziecka. Zadawali również zgromadzonym uczniom pytania dotyczące praw dziecka, na które uczniowie chętnie i trafnie odpowiadali. Ponadto w kilku miejscach w szkole zostały również wykonane gazetki związane z obchodami Dnia Praw Dziecka.