Niewielki, dystrybutor a tyle korzyści!!!                                        

Przynosimy specjalne małe butelki, bidony, do których nalewamy wodę. Mamy wodę zawsze na lekcji, podczas przerwy, na boisku, na treningach, zabieramy ją ze sobą na wycieczki, na spacery,

9 powodów dla których trzeba pić wodę

Każdy dzień rozpoczynamy szklanką wody. Woda to podstawowy napój w naszym domu. Jest zawsze na stole do obiadu lub kolacji. Popijamy ją między posiłkami

Dlaczego woda jest taka ważna dla naszego organizmu i trzeba ją pić?

 1. Jest niezbędna w procesie trawienia. Pomaga w transporcie składników odżywczych w naszym organizmie. Bez odpowiedniego nawodnienia nasz organizm nie tylko nie zostanie odpowiednio odżywiony, ale pojawią się nieprzyjemne skutki w postaci zaburzeń w prawidłowym trawieniu.
 2. Usuwa substancje toksyczne z naszego organizmu, w tym szkodliwy mocznik, który dzięki wodzie organizm może wydalić w rozcieńczonej postaci.
 3. Dostarcza substancji odżywczych takich jak cukry i cząsteczki tlenu do mózgu. Dzięki temu poprawia się nasza forma psychiczna i zdolność kreatywnego myślenia.
 4. Reguluje ciśnienie krwi. Niedobór wody powoduje obniżenie ciśnienia, co może prowadzić do gorszego funkcjonowania narządów wewnętrznych i tkanek.
 5. Wpływa na zwiększenie elastyczności skóry i regenerację naskórka. Odpowiednie nawodnienie organizmu pozytywnie wpływa na poprawę kondycji skóry.
 6. Przyspiesza metabolizm, powodując szybsze spalanie kwasów tłuszczowych. To pomaga w utracie nadprogramowych kilogramów. Jeśli zależy Ci na schudnięciu i zachowaniu optymalnej wagi pij wodę między posiłkami.
 7. Woda wraz ze zbilansowaną dietą wpływa na właściwie odżywienie komórek mięśniowych. Zwiększa wytrzymałość organizmu i sprawność fizyczną.
 8. Zapobiega przegrzaniu organizmu latem i wychłodzeniu zimą, przy niskich temperaturach. Dzięki odpowiedniemu nawodnieniu organizm prawidłowo reguluje swoją temperaturę.
 9. Woda jest zdrowa. Gasi pragnienie, jest naturalnie występującym w przyrodzie płynem. Jej stały niedobór w organizmie może skutkować takimi konsekwencjami jak zakażenia dróg moczowych, kamica nerkowa, przewlekłe zaparcia, migreny, udary, zaburzenia rytmu serca, czy nadciśnienie tętnicze.
...
Kontakt
Szkoła Podstawowa im. Ireny Sendlerowej w Małej Słońcy
 • Mała Słońca; ul. Długa 1
 • + 58 536 85 60
 • kontakt@spmalaslonca.pl