Uroczysta Akademia z okazji 227 Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

W poniedziałek  30 kwietnia 2018 r.  w naszej szkole  odbyła się uroczysta Akademia z okazji 227 Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja .

Uczniowie i dzieci uczęszczające do przedszkola przybyli na uroczystość, aby uczcić tak ważne dla nas wydarzenie. Każdy uczeń miał przypięty biało-czerwony kotylion, a przedszkolaki niosły biało-czerwone flagi.

Na wstępie pan dyrektor powitał uroczyście zebranych nauczycieli i uczniów. Na hasło „Baczność! Do hymnu!” odśpiewano „Mazurka Dąbrowskiego”.

Część artystyczną przedstawiły klasy I – III. Krótka informacja o powstaniu Konstytucji 3 Maja wzbogaciła naszą wiedzę historyczną o tym patriotycznym wydarzeniu. Uczniowie śpiewali również piosenki: „Jesteśmy Polką i Polakiem”, „Nasze polskie ABC” tematycznie związane z ojczyzną i patriotyzmem. W apelu nawiązano do poszanowania naszych symboli narodowych: flagi, godła i hymnu.

Na zakończenie pan dyrektor podziękował uczniom i wychowawcom klas za ciekawy występ. Podsumował krótko akademię, nawiązując do wystąpienia uczniów, którzy mówili, że jako patrioci powinniśmy być dumni ze swojej historii oraz szanować się wzajemnie.

...
Kontakt
Szkoła Podstawowa im. Ireny Sendlerowej w Małej Słońcy
  • Mała Słońca; ul. Długa 1
  • + 58 536 85 60
  • kontakt@spmalaslonca.pl