Cud nad Wisłą w Małej Słońcy …

Podczas XXVI Finału WOŚP w Zespole Kształcenia Podstawowego i Przedszkolnego w Małej Słońcy – miejscowości położonej nad Wisłą, byliśmy świadkami orkiestrowego cudu. Mówimy o cudzie dlatego, że podczas licytacji orkiestrowej udało się sprzedać 60 przedmiotów w ciągu jednej godziny (tj. 60 minut). Każda minuta licytacji warta była ok. 90 zł, gdyż gorączka licytacyjna przyniosła kwotę 5 tys. 529 zł. Na ten rekordowy wynik złożyło się wielkie zaangażowanie i hojność licytujących.

W trakcie licytacji sprzedano niemal wszystkie ofiarowane przedmioty i gadżety. Atmosfera licytacji jak zwykle była niesamowita. Najwyższą cenę osiągnęły metalowe obrazy wykonane i ofiarowane przez dziadka naszej uczennicy O. Obremskiej z kl. VII. Jeden z nich został wylicytowany za 500 zł przez pana K. Chroboczka, drugi za kwotę 420 zł nabyła pani E. Janoszczyk. Wysoką cenę osiągnęła również porcelanowa kana, za którą państwo Jurczyńscy ofiarowali 350 zł. Tort z logo WOŚP wylicytowała pani T. Makowska za kwotę 200 zł i postanowiła podzielić się nim ze wszystkimi uczestnikami imprezy. Uczestnicy z wielką ofiarnością podnosili ceny licytowanych przedmiotów. Kubki orkiestrowe osiągały ceny od 110 zł do 350 zł. Kubek za 350 zł wylicytowali państwo Orlikowscy. Zegary orkiestrowe zostały zlicytowane za 120 zł i 110 zł przez pana A. Turka i panią Ellert.

Zlicytowano również wiele innych ciekawych przedmiotów: dwa duże pluszaki, które osiągnęły cenę ok. 200 zł oraz ręcznie robione przez panią H. Janoszczyk wełniane skarpetki, które też cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Pod młotek poszła też biżuteria, koszulki i kalendarze orkiestrowe oraz niezwykle urokliwe prace uczniów.

Przedmioty na aukcję pozyskane zostały od naszych cudownych ofiarodawców: pana Manikowskiego, pana M. Czechanowskiego, pana H. Skoczylasa, pana L. Mellera z Pelplina, panią M. Aszyk, państwa Jurczyńskich, państwa Makowskich, państwa Wiśniewskich oraz rodziców uczniów naszej szkoły, nauczycieli i mieszkańców wsi.

W programie artystycznym zaprezentowali się cudowni uczniowie i absolwenci naszej szkoły. Obejrzeliśmy jasełka w wykonaniu uczniów kl. II, usłyszeliśmy piękny recital wokalno – instrumentalny rodzeństwa Nikoli i Jakuba Wiśniewskich, podziwialiśmy występ grupy tanecznej „Free Smile” składającej się z uczniów klas IV – VI naszej szkoły, a takżę  zachwycaliśmy się występem wokalnym naszej gwiazdki Marty Tomczyńskiej.

Po części oficjalnej nasze cudowne panie z KGW Mała Słońca jak zwykle zaprosiły wszystkich uczestników finału na pyszne ciasto, kawę i zimne napoje.

Imprezę zakończyło „światełko do nieba” – wszyscy uczestnicy zebrali się przed szkołą i podziwiali 26 fajerwerków wystrzelonych na cześć XXVI Finału WOŚP.W naszym 16 finale pieniądze do puszek zbierało 15 wolontariuszy, którzy od godzin porannych ofiarnie kwestowali na terenie gminy. Byli to uczniowie oraz absolwenci z ZKPiP w Małej Słońcy: M. Chraca, W. Chroboczek, M. Chronowska, E. Golicka, C. Grala, K. Janoszczyk, B. Janoszczyk, E. Janoszczyk, M. Jasińska, J. Guz, D. Loduchowska, P. Makowski, P. Nędza, M. Ostrowska, N. Wiśniewska.

W organizację imprezy bardzo aktywnie włączyły się też panie: H. i E. Janoszczyk, A. Jurczyńska, A. Templer, K. Filcek, A. Nędza oraz panie, które upiekły ciasta. Dekoracje wykonały panie: K. Kulwińska i M. Sinkiewicz. Część artystyczną przygotowały p. J. Krukar i A. Balcerzak-Cheda. Całościową organizacją imprezy zajęły się: W. Chroboczek, M. Masa, M. Aszyk.

Wszystkim cudownym uczestnikom i osobom, które włączyły się w organizację XXVI Finału WOŚP w Małej Słońcy składamy serdeczne podziękowania. Dzięki tym wszystkim, którzy zechcieli „zagrać” w naszym XXVI Finale WOŚP możliwy stał się orkiestrowy cud nad Wisłą. Ogólnie zebraliśmy kwotę 11 tys. 130 zł !

Organizatorzy i dyrektor ZKPiP w Małej Słońcy

Comments are closed.
Kontakt
Szkoła Podstawowa im. Ireny Sendlerowej w Małej Słońcy
  • Mała Słońca; ul. Długa 1
  • + 58 536 85 60
  • kontakt@spmalaslonca.pl