W dniu 10 listopada odbyła się w naszej szkole uroczystość obchodów 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Pamięć minionych dni i dumę z odzyskanej niepodległości przywołały wiersze i pieśni o tematyce patriotycznej. Wszyscy uczestnicy apelu mogli przyłączyć się do wspólnego śpiewania utworów, które towarzyszyły naszym przodkom w drodze ku wolności. Śpiewającym towarzyszył chórek uczniów świetnie przygotowanych pod względem wokalnym przez pana Zdzisława Świtallę, który zajął się całą oprawą muzyczną. Uroczysty apel został przepięknie przygotowany przez uczniów klas IV – VII, pod kierunkiem pań: Marii Sinkiewicz, Katarzyny Kulwińskiej i Haliny Huk – Kolegi.

Po zakończeniu uroczystości ku czci Święta Niepodległości, pan dyrektor wręczył puchary przechodnie wychowawcom klas: II – pani Joannie Krukar oraz IV – panu Pawłowi Krzyżelewskiemu jako nagrody w konkursie dla najlepszej klasy pod względem osiąganych wyników w nauce i zachowaniu. Puchary są przechodnie, gdyż za jakiś czas mogą wejść w posiadanie innych klas, które wyróżnią się na tle pozostałych. Konkurs trwa cały rok szkolny.

Podczas apelu zostały również wręczone nagrody za konkurs “Anioły dla Marci”. Wyróżnione zostały prace: Zofii Kulwińskiej z oddziału “0”, Zofii Banaś z klasy I, Wiktora Kukczyńskiego z klasy III, Jakuba Przewoźnego z klasy IV, Oliwii Obremskiej z klasy VII, Dominiki Mienik z klasy VII. Wszystkim wyróżnionym i nagrodzonym składamy serdeczne gratulacje!

...
Kontakt
Szkoła Podstawowa im. Ireny Sendlerowej w Małej Słońcy
  • Mała Słońca; ul. Długa 1
  • + 58 536 85 60
  • kontakt@spmalaslonca.pl