Pamiętacie nasze ubiegłoroczne Mikołajki w szkole? Świetnie się bawiliśmy, było bardzo miło i wesoło 🙂 W tym roku nie możemy niestety obchodzić Mikołajek wspólnie, ale mam nadzieję, że ten dzień będzie dla Was bardzo radosny. Życzę Wam dużo zdrowia, uśmiechu na twarzy i spełnienia marzeń !
Pozdrawiam,
Magdalena Masa
,,Szósty grudnia” Halina Szal
6 grudnia – jak dobrze wiecie, Święty Mikołaj chodzi po świecie. Dźwiga swój worek niezmordowanie I każde dziecko prezent dostanie.
Dla Asi ma piłkę, dla Bartka – sanki i figurówki dla Zuzanki. Kasi książeczkę da z obrazkami i lalkę Barbie z ubrankami.
Dla Krzysia ma czapkę i rękawiczki, Bliźniaczkom z Płocka da dwa szaliczki, a dla Jędrusia z Zakopanego ma narty i piękne klocki lego.
A kiedy rozda już prezenty, Wraca do nieba uśmiechnięty. Choć może czasem przykro świętemu, że nikt prezentów nie daje Jemu.
Tryb ten umożliwia osobom chorym na epilepsję bezpieczne korzystanie z serwisu, eliminując ryzyko wystąpienia drgawek będących skutkiem migających lub migających animacji oraz ryzykownych kombinacji kolorystycznych.
Tryb dla osób niedowidzących
Poprawia wizualizację strony internetowej
Ten tryb dostosowuje witrynę do wygody użytkowników z wadami wzroku, takimi jak pogarszający się wzrok, widzenie tunelowe, zaćma, jaskra i inne.
Tryb niepełnosprawności poznawczej
Pomaga skupić się na określonej treści
Ten tryb zapewnia różne opcje pomocnicze, aby pomóc użytkownikom z zaburzeniami poznawczymi, takimi jak dysleksja, autyzm, CVA i inne, w łatwiejszym skupieniu się na podstawowych elementach witryny.
Tryb przyjazny ADHD
Redukuje rozproszenia i poprawia koncentrację
Ten tryb pomaga użytkownikom z ADHD i zaburzeniami neurorozwojowymi łatwiej czytać, przeglądać i skupiać się na głównych elementach witryny, jednocześnie znacznie ograniczając czynniki rozpraszające.
Tryb ślepoty
Umożliwia korzystanie z witryny z czytnikiem ekranu
Ten tryb konfiguruje witrynę tak, aby była zgodna z czytnikami ekranu, takimi jak JAWS, NVDA, VoiceOver i TalkBack. Czytnik ekranu to oprogramowanie dla niewidomych użytkowników, instalowane na komputerze i smartfonie, a strony internetowe muszą być z nim kompatybilne.
Słownik online
Dostępność
Skalowanie treści
Domyślnie
Lupa tekstowa
Czytelna czcionka
Przyjazny dla dysleksji
Wyróżnij tytuły
Zaznacz linki
Rozmiar czcionki
Domyślnie
Wysokość linii
Domyślnie
Odstępy między literami
Domyślnie
Wyrównaj do lewej
Wyrównaj do środka
Wyrównaj do prawej
Wizualnie przyjemne wrażenia
Ciemny kontrast
Jasny kontrast
Monochromia
Wysoki kontrast
Wysokie nasycenie
Niskie nasycenie
Dostosuj kolory tekstu
Dostosuj kolory tytułu
Dostosuj kolory tła
Łatwa orientacja
Wycisz dźwięki
Ukryj obrazy
Wirtualna klawiatura
Czytanie przewodnika
Zatrzymaj animacje
Maska do czytania
Podświetl najechanie
Wyróżnij ostrość
Duży ciemny kursor
Duży jasny kursor
Czytanie poznawcze
Klawisze nawigacyjne
Nawigacja głosowa
Deklaracja dostępności
spmalaslonca.pl
27 marca 2024
Deklaracja dostępności serwisu Zespołu Kształcenia Podstawowego i Przedszkolnego w Małej Słońcy
Zespół Kształcenia Podstawowego i Przedszkolnego w Małej Słońcy zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do serwisu internetowego Zespołu Kształcenia Podstawowego i Przedszkolnego w Małej Słońcy.
Data publikacji strony internetowej: 20.03.2017r.
Data ostatniej dużej aktualizacji: 20.06.2021r.
Data przeglądu i aktualizacji deklaracji dostępności: 27.03.2024 r.
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.Mogą zdarzyć się sytuacje, że niektóre dokumenty opublikowane na stronie są niezgodne z uwagi na fakt, że:
- pochodzą z różnych źródeł (np. skan dokumentów tekstowych nie jest możliwy do odczytania przez OCR a powinien posiadać strukturę znaczników, czyli tagowanie), - zostały opublikowane w oparciu o zasady przyjęte w innej instytucji, - zostały opublikowane przed wejściem w życie ustawy o dostępności cyfrowej.
Oświadczenie sporządzono dnia 27.03.2020. Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny. Na stronie internetowej można korzystać ze standardowych skrótów klawiaturowych.
-podwyższony kontrast (czarne tło, żółte litery) -możliwość powiększenia wielkości liter na stronie -mapa strony
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą odpowiedzialną jest D&W Media Danuta Oderowska, kontakt e-mail: kontakt@dwmedia.pl. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.
Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji w formach alternatywnych, na przykład odczytania niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisania zawartości pliku i problemu itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji w formie alternatywnej, powinna także określić formę tej informacji.
Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie i nie później niż w ciągu 7 dni. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące. Jeżeli zapewnienie dostępności nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji.
W przypadku, gdy podmiot odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego dostępu do informacji, można złożyć skargę na takie działanie.
Po wyczerpaniu wszystkich możliwości skargę można przesłać także do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Dostępność architektoniczna
Dostępność architektoniczna siedziby podmiotu: część budynku tj. parterowy pawilon i parterowy łącznik dostosowana jest do komunikacji dla osób niepełnosprawnych. Część stanowiąca stary piętrowy budynek nie posiada takich rozwiązań. W części parterowej znajdują się dwie ogólnodostępne kabiny toaletowe w pełni dostosowane dla osób niepełnosprawnych. Brak tłumacza języka migowego.