11 października w naszej szkole gościliśmy teatrzyk kukiełkowy pt. „Królowa Śniegu” Hansa Christiana Andersena.

Przedszkolaki i uczniowie klas. I – III z zapartym tchem śledzili losy Kaja i Gerdy. Dzieci poznały historię, która w bajkowy sposób ukazuje świat wartości, a co ważne, w trakcie spektaklu uczyły się odróżniać dobro od zła.

Podczas oglądania przedstawienia dzieci pomagały Gerdzie w odnalezieniu przyjaciela i towarzysza beztroskich zabaw. W trakcie barwnych poszukiwań odwiedziły krainę Królowej Śniegu, jej bajkowy pałac oraz zmierzyły się z jej zimnym sercem. Wszystko po to, aby w obliczu zła, odkryć siłę miłości.

Przygody bohaterów zrobiły na najmłodszych ogromne wrażenie. Z pewnością niezwykłe przedstawienie na długo pozostanie w ich pamięci.