Dnia 30 września 2018 roku w Będominie odbył się XXXVI Bieg Mazurka Dąbrowskiego, zorganizowany przez różne organizacje gminne i lokalne. W wydarzeniu udział brali wszyscy chętni uczestnicy w różnym przedziale wiekowym oraz uczniowie Szkoły Podstawowej Im. Ireny Sendlerowej w Małej Słońcy.

O godzinie 11:10 wyjechaliśmy do Będomina. Gdy dotarliśmy na miejsce, udaliśmy się do Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie. Od godz. 11:30 rozpoczęły się zapisy do poszczególnych biegów. Dwie godziny później odbył się bieg główny o dystansie 5 km, z podziałem na kategorie wiekowe: kat. kobiet w wieku od 19 do 80 lat i kat. mężczyzn w wieku od 19 do 80 lat. Następnie odbyły się biegi dla dzieci i młodzieży na dystanse: 200 m, 400 m, 800 m, 1000 m i 2500 m. Z pośród reprezentantów naszej szkoły miejsca zajęli:

3 miejsce – Zofia Kulwińska  z oddziału “0”

14 miejsce – Krzysztof Tobiański z klasy 8

W międzyczasie znaleźliśmy dla siebie kilka atrakcji, np. grę zespołową, która polegała na strzelaniu z łuków. Na obiad dostaliśmy pyszną grochówkę. Wszyscy się na nią skusiliśmy. O godzinie 16.00 wyjechaliśmy w drogę powrotną, o 18.00  byliśmy już na terenie szkoły.

Celem tej wycieczki było zapoznanie się z tamtejszymi walorami przyrodniczymi. Szczególną uwagę na to, mogli zwrócić uczestnicy biegu.

Wycieczka bardzo mi się podobała, ponieważ była dla mnie ogromnym przeżyciem. Poznałam kulturę i przyrodę Kaszub oraz zgłębiłam swoją wiedzę na temat hymnu narodowego. To miejsce na pewno odwiedzę za rok.

Dominika Mienik kl. VIII

...
Kontakt
Szkoła Podstawowa im. Ireny Sendlerowej w Małej Słońcy
  • Mała Słońca; ul. Długa 1
  • + 58 536 85 60
  • kontakt@spmalaslonca.pl