Troje uczniów klasy VIII – Oliwia Obremska, Laura Lisewska i Artur Masa przygotowali pokazy dotyczące udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej dla młodszych klas.

Starsi uczniowie przybliżyli pozostałym uczniom podstawowe zasady postępowania w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia. Następnie zademonstrowali prawidłowe przeprowadzenie resuscytacji krążeniowo – oddechowej w przypadku osób dorosłych i dzieci oraz ułożenie poszkodowanego w pozycji bezpiecznej. W dalszej części pokazów wszyscy uczniowie mieli możliwość wykorzystania swojej wiedzy w ćwiczeniach praktycznych na fantomach. Mamy nadzieję, że dzięki warsztatom uczniowie będą potrafili prawidłowo zareagować, ratując życie i zdrowie poszkodowanych.