5 grudnia 10 osobowa reprezentacja naszej szkoły z klas VII – VIII uczestniczyła w II Powiatowym Festiwalu Zdrowia, pod hasłem: “Żyj zdrowo i bez nałogów”. Odbywał się on w Szkole Podstawowej nr 12 w Tczewie, a organizowany był między innymi przez Powiatową Stację Sanitarno – Epidemiologiczną w Tczewie i Starostwo Powiatowe w Tczewie.

Na poszczególne etapy rozgrywek podczas Festiwalu Zdrowia składały się 4 konkursy:

• przygotowanie zdrowej sałatki, omówienie jej składu oraz zasadności użytych produktów spożywczych w konkursie na wybór Mistrza Sałatki – drużyna: Oliwia Obremska kl. VIII i Artur Masa kl. VIII;
  • przykłady ćwiczeń kształtujących wygląd, sylwetkę, postawę ciała w konkursie “Wyginaj śmiało ciało” – drużyna: Amelia Domke, Monika Jasińska, Dominika Loduchowska, Wiktoria Maza z kl. VII;
  • praca plastyczna dotycząca tematyki antytytoniowej – drużyna: Natalia Kowalewska z kl. VII i Dominika Mienik z kl. VIII;.
  • pisemny test wiedzy profilaktyki HIV/AIDS i zdrowego stylu życia – drużyna: Laura Lisewska i Krzysztof Tobiański z kl. VIII.

Nasi uczniowie długo przygotowywali się do Festiwalu Zdrowia. Każda drużyna dała z siebie wszystko. Jesteśmy z nich bardzo dumni !