Informacje dl klasy VIII 8️⃣

Dzień dobry,
uprzejmie informuję, że wczoraj opublikowana została strona internetowa

http://8klasa.codalej.powiat.tczew.pl/

Portal ten dedykowany jest uczniom szkół podstawowych, ich rodzicom i opiekunom oraz doradcom zawodowym. Jego celem jest upowszechnienie wiedzy na temat problematyki wyboru ścieżki kariery edukacyjno – zawodowej, szkół ponadpodstawowych, profili kształcenia i nauczanych zawodów. Prezentujemy w nim poszczególne typy szkół ponadpodstawowych uwypuklając ich specyfikę, wymagania egzaminacyjne oraz możliwości podjęcia pracy lub dalszego kształcenia. Przedstawiamy szczegółowo dostępne profile kształcenia i zawody. Załączone materiały multimedialne mają ułatwić zorientowanie się w danej problematyce i uzupełnić przekaz tekstowy.

Mając na uwadze rozpoczynającą się rekrutację do szkół ponadpodstawowych bardzo proszę o przekazanie tej informacji ósmoklasistom, poprzez dzienniki elektroniczne.

Pozdrawiam

Wojciech Topolski
inspektor
Wydział Edukacji
Starostwo Powiatowe
w Tczewie
tel. 58/773-49-74 Administratorem danych osobowych jest Powiat Tczewski, reprezentowany przez Starostę Tczewskiego z siedzibą w Tczewie przy ul. Piaskowej 2. Więcej informacji na temat ochrony danych osobowych: https://bip.powiat.tczew.pl/ochrona-danych-osobowych/dbamy-o-bezpieczenstwo-panstwa-danych-osobowych.html