Szkolne Igrzyska w piłce nożnej

Szkoła Mała Słońca

Przełom marca i kwietnia to w naszej szkole zawody w piłce nożnej. Rozgrywki zostały przeprowadzone w trzech kategoriach. Jako pierwsi do rywalizacji przystąpili uczniowie klas IV-VI. Najlepszą drużyną w tej grupie okazała się klasa V, która grała w następującym składzie: Dawid Skonieczny, Aleksander Musiał, Antoni Szczęch, Paweł Banaś (b), Małgorzata Makowska, Aleksandra Tryka, Igor Domke, Paweł Kopp-Ostrowski, Filip Grala, Sandra Arendt, Jakub Masa, Szymon Czaplicki.

W drugim dniu odbyły się dwa turnieje. W pierwszym z nich zagrali najmłodsi piłkarze z klas I-III. Po emocjonujących pojedynkach I miejsce zapewniła sobie klasa III, drugie miejsce przypadło klasie II, na trzeciej pozycji uplasowała się klasa I. Skład zespołu mistrzowskiego: Marcel Orlikowski, Konrad Głuszkiewicz, Tymoteusz Banaś (b), Agata Cheda, Dagmara Kiwak, Rafał Kopp -Ostrowski, Julia Loduchowska, Julia Meller, Zuzanna Skonieczna.

Ostatni turniej to rywalizacja najstarszych uczniów z klas VI-VIII. Zarówno klasa VII i VIII wysoko wygrały z klasą VI i o pierwszym miejscu decydował mecz między najstarszymi klasami. Po bardzo wyrównanym spotkaniu lepsza okazała się klasa VII (1:0) i to oni zapewnili sobie mistrzostwo szkoły. Skład Klasa VII – Cezary Grala, Kacper Cisewski, Patryk Plopa, Filip Wańczyk, Krzysztof Błeński, Oskar Kaczerewski, Piotr Makowski, Dorian Wendt, Jakub Guz.

„Wisienką na torcie” była rywalizacja dziewcząt, w której klasa VII zagrała z zespołem złożonym z dziewczyn z klasy V,VI i VIII (drużyna „Reszta Świata”). Wynik remisowy (3:3) odzwierciedla to co działo się na boisku.

Klasa VII – Anastazja Banaś, Amelia Domke, Wiktoria Maza, Agata Rewers, Monika Jasińska, Dominika Loduchowska.

Reszta Świata – Aleksandra Tryka, Małgorzata Makowska, Sandra Arendt (wszystkie klasa V), Nikola Markowska, Kinga Janaszek, Olga Śliwa, Oliwia Błeńska (wszystkie klasa VI), Dominika Koszałka (VIII).

Ogółem w zawodach wzięło udział 98 uczniów. Wielkie brawa dla wszystkich uczestników!!