Gminne Igrzyska Dzieci w piłce nożnej chłopców i dziewcząt

Szkoła Maała Słońca

W dniu 4.04.2019r. na boisku przy Zespole Kształcenia Podstawowego i Przedszkolnego w Małej Słońcy odbyły się po raz pierwszy Gminne Igrzyska Dzieci w piłce nożnej chłopców i dziewcząt.

W rozgrywkach według regulaminu mogły brać udział szkoły z gminy Subkowy, dzieci urodzone w 2006 roku i młodsi. Do zawodów przystąpiły dwie szkoły z naszej gminy – SP Subkowy i ZKPiP Mała Słońca.

Jako pierwsi na boisko wybiegli chłopcy. Mecz trwał 2 x 13 minut i po bramkach Makarego Pawluska, Mateusza Szupryczyńskiego, Jana Szczygielskiego, Tomka Sójki i Igora Wrońskiego 5:0 wygrała drużyna z Subków. Bardziej wyrównany przebieg miał mecz pomiędzy dziewczętami. Mecz trwał 2 x 10 minut, a do przerwy utrzymywał się wynik bezbramkowy.

Dłuższa ławka rezerwowych spowodowała, że więcej sił w drugiej połowie zachowały dziewczęta z drużyny przyjezdnej i to one cieszyły się z końcowego zwycięstwa (2:0, bramki:Amelia Borris, Kinga Pustkowska).